Winterspelen2022.nl

4 februari 2022 - 20 februari 2022

Fictieve medaillespiegel Winterspelen 2022

Tijdens de verschillende wereldkampioenschappen in 2021 van de internationale wintersportbonden komen alle 109 Olympische onderdelen voorbij. Winterspelen2022.nl houdt een fictief medaillespiegel over 2021 bij van deze Olympische onderdelen.

Hieronder de fictieve medaillespiegel van de Winterspelen 2022 na 104 van de 109 onderdelen.

Medaillespiegel

Laatst bijgewerkt op 23 mei 2021.

#landgoudzilverbronstotaal
1NoorwegenNOR22121044
2NederlandNED127726
3DuitslandGER915832
4Olympische atleten uit RuslandOAR9121738
5OostenrijkAUT86620
ZwedenSWE86620
7Verenigde StatenUSA78520
8ZwitserlandSUI63716
9CanadaCAN510419
10FrankrijkFRA36716
11HongarijeHUN2204
12AustraliëAUS2114
ChinaCHN2114
14Nieuw-ZeelandNZL2103
15JapanJPN1146
16TsjechiëCZE1113
17ScotlandSCO1102
18SloveniëSLO1034
19Groot-BrittanniëGBR1023
20SpanjeESP1012
PolenPOL1012
22ItaliëITA0549
23FinlandFIN0224
24SlowakijeSVK0202
25BelgiëBEL0112
KazachstanKAZ0112
27LetlandLAT0022
28Wit-RuslandBLR0011
OekraïneUKR0011

Wereldkampioenen 2021

datumsportonderdeelkampioen
23 mei 2021curlinggemengd dubbelSchotlandSCO
9 mei 2021curlingvrouwenZwitserlandSUI
11 april 2021curlingmannenZwedenSWE
27 maart 2021kunstrijdenmannenNathan ChenUSA
27 maart 2021kunstrijdenijsdansenVictoria Sinitsina & Nikita KatsalapovOAR
26 maart 2021kunstrijdenvrouwenAnna ShcherbakovaOAR
25 maart 2021kunstrijdenparenAnastasia Mishina & Aleksandr GalliamovOAR
16 maart 2021freestyle skiënbig air (mannen)Oliwer MagnussonSWE
16 maart 2021freestyle skiënbig air (vrouwen)Anastasia TatalinaOAR
16 maart 2021snowboardenbig air (vrouwen)Laurie BlouinCAN
16 maart 2021snowboardenbig air (mannen)Mark McMorrisCAN
13 maart 2021freestyle skiënslopestyle (mannen)Andri RagettliSUI
13 maart 2021freestyle skiënslopestyle (vrouwen)Gu AilingCHN
13 maart 2021snowboardenhalfpipe (vrouwen)Chloe KimUSA
13 maart 2021snowboardenhalfpipe (mannen)Yūto TotsukaJPN
12 maart 2021freestyle skiënhalfpipe (mannen)Nico PorteousNZL
12 maart 2021freestyle skiënhalfpipe (vrouwen)Gu AilingCHN
12 maart 2021snowboardenslopestyle (vrouwen)Zoi Sadowski-SynnottNZL
12 maart 2021snowboardenslopestyle (mannen)Marcus KlevelandNOR
10 maart 2021freestyle skiënaerials (mannen)Maxim BurovOAR
10 maart 2021freestyle skiënaerials (vrouwen)Laura PeelAUS
8 maart 2021freestyle skiënmoguls (mannen)Mikaël KingsburyCAN
8 maart 2021freestyle skiënmoguls (vrouwen)Perrine LaffontFRA
7 maart 2021langlaufen50 km (mannen)Emil IversenNOR
7 maart 2021shorttrack1000 meter (mannen)Shaolin Sandor LiuHUN
7 maart 2021shorttrack1000 meter (vrouwen)Suzanne SchultingNED
7 maart 2021shorttrackaflossing (mannen)NederlandNED
7 maart 2021shorttrackaflossing (vrouwen)NederlandNED
6 maart 2021langlaufen30 km (vrouwen)Therese JohaugNOR
6 maart 2021schansspringenteam (mannen)DuitslandGER
6 maart 2021shorttrack500 meter (vrouwen)Suzanne SchultingNED
6 maart 2021shorttrack500 meter (mannen)Shaoang LiuHUN
6 maart 2021shorttrack1500 meter (vrouwen)Suzanne SchultingNED
6 maart 2021shorttrack1500 meter (mannen)Charles HamelinCAN
5 maart 2021langlaufen4×10 km estafette (mannen)NoorwegenNOR
5 maart 2021schansspringengrote schans (mannen)Stefan KraftAUT
4 maart 2021langlaufen4×5 km estafette (vrouwen)NoorwegenNOR
4 maart 2021noordse combinatieGundersen grote schansJohannes LamparterAUT
3 maart 2021langlaufen15 km (mannen)Hans Christer HolundNOR
2 maart 2021langlaufen10 km (vrouwen)Therese JohaugNOR
1 maart 2021snowboardenparallelreuzenslalom (vrouwen)Selina JörgGER
1 maart 2021snowboardenparallelreuzenslalom (mannen)Dmitry LoginovOAR
28 februari 2021langlaufenteamsprint (mannen)NoorwegenNOR
28 februari 2021langlaufenteamsprint (vrouwen)ZwedenSWE
28 februari 2021noordse combinatieteamNoorwegenNOR
28 februari 2021schansspringengemengd team (gemengd)DuitslandGER
27 februari 2021langlaufen30 km skiatlon (mannen)Alexander BolshunovOAR
27 februari 2021langlaufen15 km skiatlon (vrouwen)Therese JohaugNOR
27 februari 2021schansspringennormale schans (mannen)Piotr ŻyłaPOL
26 februari 2021noordse combinatieGundersen normale schansJarl Magnus RiiberNOR
25 februari 2021langlaufensprint (mannen)Johannes Høsflot KlæboNOR
25 februari 2021langlaufensprint (vrouwen)Jonna SundlingSWE
25 februari 2021schansspringennormale schans (vrouwen)Ema KlinecSLO
21 februari 2021alpineskiënslalom (mannen)Sebastian Foss-SolevågNOR
21 februari 2021biatlon12,5 km massastart (vrouwen)Lisa Theresa HauserAUT
21 februari 2021biatlon15 km massastart (mannen)Sturla Holm LægreidNOR
20 februari 2021alpineskiënslalom (vrouwen)Katharina LiensbergerAUT
20 februari 2021biatlon4×6 km estafette (vrouwen)NoorwegenNOR
20 februari 2021biatlon4×7,5 km estafette (mannen)NoorwegenNOR
19 februari 2021alpineskiënreuzenslalom (mannen)Mathieu FaivreFRA
18 februari 2021alpineskiënreuzenslalom (vrouwen)Lara Gut-BehramiSUI
17 februari 2021alpineskiënlandenteamNoorwegenNOR
17 februari 2021biatlon20 km individueel (mannen)Sturla Holm LægreidNOR
16 februari 2021biatlon15 km individueel (vrouwen)Markéta DavidováCZE
15 februari 2021alpineskiëncombinatie (mannen)Marco SchwarzAUT
15 februari 2021alpineskiëncombinatie (vrouwen)Mikaela ShiffrinUSA
14 februari 2021alpineskiënafdaling (mannen)Vincent KriechmayrAUT
14 februari 2021biatlon10 km achtervolging (vrouwen)Tiril EckhoffNOR
14 februari 2021biatlon12,5 km achtervolging (mannen)Émilien JacquelinFRA
14 februari 2021bobsleeënviermansbob (mannen)DuitslandGER
14 februari 2021bobsleeënmonobob (vrouwen)Kaillie HumphriesUSA
14 februari 2021schaatsen1500 meter (mannen)Thomas KrolNED
14 februari 2021schaatsen1500 meter (vrouwen)Ragne WiklundNOR
14 februari 2021schaatsen5000 meter (vrouwen)Irene SchoutenNED
14 februari 2021schaatsen10.000 meter (mannen)Nils van der PoelSWE
13 februari 2021alpineskiënafdaling (vrouwen)Corinne SuterSUI
13 februari 2021biatlon7,5 km sprint (vrouwen)Tiril EckhoffNOR
13 februari 2021freestyle skiënskicross (mannen)Alex FivaSUI
13 februari 2021freestyle skiënskicross (vrouwen)Sandra NäslundSWE
13 februari 2021schaatsen1000 meter (vrouwen)Brittany BoweUSA
13 februari 2021schaatsen1000 meter (mannen)Kai VerbijNED
13 februari 2021schaatsenmass start (mannen)Joey MantiaUSA
13 februari 2021schaatsenmass start (vrouwen)Marijke GroenewoudNED
12 februari 2021biatlon10 km sprint (mannen)Martin PonsiluomaSWE
12 februari 2021schaatsen500 meter (mannen)Laurent DubreuilCAN
12 februari 2021schaatsen500 meter (vrouwen)Angelina GolikovaOAR
12 februari 2021schaatsenploegenachtervolging (mannen)NederlandNED
12 februari 2021schaatsenploegenachtervolging (vrouwen)NederlandNED
12 februari 2021skeleton (mannen)Christopher GrotheerGER
12 februari 2021skeleton (vrouwen)Tina HermannGER
12 februari 2021snowboardengemengd team snowboardcross (gemengd)AustraliëAUS
11 februari 2021alpineskiënsuper G (mannen)Vincent KriechmayrAUT
11 februari 2021alpineskiënsuper G (vrouwen)Lara Gut-BehramiSUI
11 februari 2021schaatsen5000 meter (mannen)Nils van der PoelSWE
11 februari 2021schaatsen3000 meter (vrouwen)Antoinette de JongNED
11 februari 2021snowboardensnowboardcross (mannen)Lucas EguibarESP
11 februari 2021snowboardensnowboardcross (vrouwen)Charlotte BankesGBR
10 februari 2021biatlonestafette (gemengd)NoorwegenNOR
7 februari 2021bobsleeëntweemansbob (mannen)DuitslandGER
6 februari 2021bobsleeëntweemansbob (vrouwen)Verenigde StatenUSA
31 januari 2021rodelenvrouwenJulia TaubitzGER
31 januari 2021rodelenestafetteOostenrijkAUT
30 januari 2021rodelenmannenRoman RepilovOAR
30 januari 2021rodelendubbelsDuitslandGER

Tijdens de verschillende wereldkampioenschappen in 2021 van de internationale wintersportbonden komen alle 109 Olympische onderdelen voorbij. Winterspelen2022.nl houdt een fictief medaillespiegel over 2021 bij van deze Olympische onderdelen.

Hieronder de fictieve medaillespiegel van de Winterspelen 2022 na 104 van de 109 onderdelen.

Medaillespiegel

Laatst bijgewerkt op 23 mei 2021.

#landgoudzilverbronstotaal
1NoorwegenNOR22121044
2NederlandNED127726
3DuitslandGER915832
4Olympische atleten uit RuslandOAR9121738
5OostenrijkAUT86620
ZwedenSWE86620
7Verenigde StatenUSA78520
8ZwitserlandSUI63716
9CanadaCAN510419
10FrankrijkFRA36716
11HongarijeHUN2204
12AustraliëAUS2114
ChinaCHN2114
14Nieuw-ZeelandNZL2103
15JapanJPN1146
16TsjechiëCZE1113
17ScotlandSCO1102
18SloveniëSLO1034
19Groot-BrittanniëGBR1023
20SpanjeESP1012
PolenPOL1012
22ItaliëITA0549
23FinlandFIN0224
24SlowakijeSVK0202
25BelgiëBEL0112
KazachstanKAZ0112
27LetlandLAT0022
28Wit-RuslandBLR0011
OekraïneUKR0011

Wereldkampioenen 2021

23 mei 2021

curling
  • gemengd dubbel: Schotland (SCO)

9 mei 2021

curling
  • vrouwen: Zwitserland (SUI)

11 april 2021

curling
  • mannen: Zweden (SWE)

27 maart 2021

kunstrijden
  • mannen: Nathan Chen (USA)
  • ijsdansen: Victoria Sinitsina & Nikita Katsalapov (OAR)

26 maart 2021

kunstrijden
  • vrouwen: Anna Shcherbakova (OAR)

25 maart 2021

kunstrijden
  • paren: Anastasia Mishina & Aleksandr Galliamov (OAR)

16 maart 2021

freestyle skiën
  • big air (mannen): Oliwer Magnusson (SWE)
  • big air (vrouwen): Anastasia Tatalina (OAR)
snowboarden
  • big air (vrouwen): Laurie Blouin (CAN)
  • big air (mannen): Mark McMorris (CAN)

13 maart 2021

freestyle skiën
  • slopestyle (mannen): Andri Ragettli (SUI)
  • slopestyle (vrouwen): Gu Ailing (CHN)
snowboarden
  • halfpipe (vrouwen): Chloe Kim (USA)
  • halfpipe (mannen): Yūto Totsuka (JPN)

12 maart 2021

freestyle skiën
  • halfpipe (mannen): Nico Porteous (NZL)
  • halfpipe (vrouwen): Gu Ailing (CHN)
snowboarden
  • slopestyle (vrouwen): Zoi Sadowski-Synnott (NZL)
  • slopestyle (mannen): Marcus Kleveland (NOR)

10 maart 2021

freestyle skiën
  • aerials (mannen): Maxim Burov (OAR)
  • aerials (vrouwen): Laura Peel (AUS)

8 maart 2021

freestyle skiën
  • moguls (mannen): Mikaël Kingsbury (CAN)
  • moguls (vrouwen): Perrine Laffont (FRA)

7 maart 2021

langlaufen
  • 50 km (mannen): Emil Iversen (NOR)
shorttrack
  • 1000 meter (mannen): Shaolin Sandor Liu (HUN)
  • 1000 meter (vrouwen): Suzanne Schulting (NED)
  • aflossing (mannen): Nederland (NED)
  • aflossing (vrouwen): Nederland (NED)

6 maart 2021

langlaufen
  • 30 km (vrouwen): Therese Johaug (NOR)
schansspringen
  • team (mannen): Duitsland (GER)
shorttrack
  • 500 meter (vrouwen): Suzanne Schulting (NED)
  • 500 meter (mannen): Shaoang Liu (HUN)
  • 1500 meter (vrouwen): Suzanne Schulting (NED)
  • 1500 meter (mannen): Charles Hamelin (CAN)

5 maart 2021

langlaufen
  • 4×10 km estafette (mannen): Noorwegen (NOR)
schansspringen
  • grote schans (mannen): Stefan Kraft (AUT)

4 maart 2021

langlaufen
  • 4×5 km estafette (vrouwen): Noorwegen (NOR)
noordse combinatie
  • Gundersen grote schans: Johannes Lamparter (AUT)

3 maart 2021

langlaufen
  • 15 km (mannen): Hans Christer Holund (NOR)

2 maart 2021

langlaufen
  • 10 km (vrouwen): Therese Johaug (NOR)

1 maart 2021

snowboarden
  • parallelreuzenslalom (vrouwen): Selina Jörg (GER)
  • parallelreuzenslalom (mannen): Dmitry Loginov (OAR)

28 februari 2021

langlaufen
  • teamsprint (mannen): Noorwegen (NOR)
  • teamsprint (vrouwen): Zweden (SWE)
noordse combinatie
  • team: Noorwegen (NOR)
schansspringen
  • gemengd team (gemengd): Duitsland (GER)

27 februari 2021

langlaufen
  • 30 km skiatlon (mannen): Alexander Bolshunov (OAR)
  • 15 km skiatlon (vrouwen): Therese Johaug (NOR)
schansspringen
  • normale schans (mannen): Piotr Żyła (POL)

26 februari 2021

noordse combinatie
  • Gundersen normale schans: Jarl Magnus Riiber (NOR)

25 februari 2021

langlaufen
  • sprint (mannen): Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
  • sprint (vrouwen): Jonna Sundling (SWE)
schansspringen
  • normale schans (vrouwen): Ema Klinec (SLO)

21 februari 2021

alpineskiën
  • slalom (mannen): Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
biatlon
  • 12,5 km massastart (vrouwen): Lisa Theresa Hauser (AUT)
  • 15 km massastart (mannen): Sturla Holm Lægreid (NOR)

20 februari 2021

alpineskiën
  • slalom (vrouwen): Katharina Liensberger (AUT)
biatlon
  • 4×6 km estafette (vrouwen): Noorwegen (NOR)
  • 4×7,5 km estafette (mannen): Noorwegen (NOR)

19 februari 2021

alpineskiën
  • reuzenslalom (mannen): Mathieu Faivre (FRA)

18 februari 2021

alpineskiën
  • reuzenslalom (vrouwen): Lara Gut-Behrami (SUI)

17 februari 2021

alpineskiën
  • landenteam: Noorwegen (NOR)
biatlon
  • 20 km individueel (mannen): Sturla Holm Lægreid (NOR)

16 februari 2021

biatlon
  • 15 km individueel (vrouwen): Markéta Davidová (CZE)

15 februari 2021

alpineskiën
  • combinatie (mannen): Marco Schwarz (AUT)
  • combinatie (vrouwen): Mikaela Shiffrin (USA)

14 februari 2021

alpineskiën
  • afdaling (mannen): Vincent Kriechmayr (AUT)
biatlon
  • 10 km achtervolging (vrouwen): Tiril Eckhoff (NOR)
  • 12,5 km achtervolging (mannen): Émilien Jacquelin (FRA)
bobsleeën
  • viermansbob (mannen): Duitsland (GER)
  • monobob (vrouwen): Kaillie Humphries (USA)
schaatsen
  • 1500 meter (mannen): Thomas Krol (NED)
  • 1500 meter (vrouwen): Ragne Wiklund (NOR)
  • 5000 meter (vrouwen): Irene Schouten (NED)
  • 10.000 meter (mannen): Nils van der Poel (SWE)

13 februari 2021

alpineskiën
  • afdaling (vrouwen): Corinne Suter (SUI)
biatlon
  • 7,5 km sprint (vrouwen): Tiril Eckhoff (NOR)
freestyle skiën
  • skicross (mannen): Alex Fiva (SUI)
  • skicross (vrouwen): Sandra Näslund (SWE)
schaatsen
  • 1000 meter (vrouwen): Brittany Bowe (USA)
  • 1000 meter (mannen): Kai Verbij (NED)
  • mass start (mannen): Joey Mantia (USA)
  • mass start (vrouwen): Marijke Groenewoud (NED)

12 februari 2021

biatlon
  • 10 km sprint (mannen): Martin Ponsiluoma (SWE)
schaatsen
  • 500 meter (mannen): Laurent Dubreuil (CAN)
  • 500 meter (vrouwen): Angelina Golikova (OAR)
  • ploegenachtervolging (mannen): Nederland (NED)
  • ploegenachtervolging (vrouwen): Nederland (NED)
skeleton
  • (mannen): Christopher Grotheer (GER)
  • (vrouwen): Tina Hermann (GER)
snowboarden
  • gemengd team snowboardcross (gemengd): Australië (AUS)

11 februari 2021

alpineskiën
  • super G (mannen): Vincent Kriechmayr (AUT)
  • super G (vrouwen): Lara Gut-Behrami (SUI)
schaatsen
  • 5000 meter (mannen): Nils van der Poel (SWE)
  • 3000 meter (vrouwen): Antoinette de Jong (NED)
snowboarden
  • snowboardcross (mannen): Lucas Eguibar (ESP)
  • snowboardcross (vrouwen): Charlotte Bankes (GBR)

10 februari 2021

biatlon
  • estafette (gemengd): Noorwegen (NOR)

7 februari 2021

bobsleeën
  • tweemansbob (mannen): Duitsland (GER)

6 februari 2021

bobsleeën
  • tweemansbob (vrouwen): Verenigde Staten (USA)

31 januari 2021

rodelen
  • vrouwen: Julia Taubitz (GER)
  • estafette: Oostenrijk (AUT)

30 januari 2021

rodelen
  • mannen: Roman Repilov (OAR)
  • dubbels: Duitsland (GER)

Winterspelen2022.nl

Voor info over de Olympische Winterspelen van 2018 zie Winterspelen2018.nl