Winterspelen2022.nl

4 februari 2022 - 20 februari 2022

Fictieve medaillespiegel Winterspelen 2022

Tijdens de verschillende wereldkampioenschappen in 2021 van de internationale wintersportbonden komen alle 109 Olympische onderdelen voorbij. Winterspelen2022.nl houdt een fictief medaillespiegel over 2021 bij van deze Olympische onderdelen.

Hieronder de fictieve medaillespiegel van de Winterspelen 2022 na 54 van de 109 onderdelen.

Medaillespiegel

Laatst bijgewerkt op 25 februari 2021.

#landgoudzilverbronstotaal
1NoorwegenNOR115521
2NederlandNED76518
3DuitslandGER613726
4OostenrijkAUT65314
5ZwedenSWE54211
6Verenigde StatenUSA5229
7ZwitserlandSUI42410
8Olympische atleten uit RuslandOAR24915
9FrankrijkFRA24612
10CanadaCAN1326
11TsjechiëCZE1113
12SloveniëSLO1012
13AustraliëAUS1001
SpanjeESP1001
Groot-BrittanniëGBR1001
16ItaliëITA0303
17SlowakijeSVK0202
18LetlandLAT0022
19BelgiëBEL0011
Wit-RuslandBLR0011
JapanJPN0011
OekraïneUKR0011

Wereldkampioenen 2021

datumsportonderdeelkampioen
25 februari 2021langlaufensprint (mannen)Johannes Høsflot KlæboNOR
25 februari 2021langlaufensprint (vrouwen)Jonna SundlingSWE
25 februari 2021schansspringennormale schans (vrouwen)Ema KlinecSLO
21 februari 2021alpineskiënslalom (mannen)Sebastian Foss-SolevågNOR
21 februari 2021biatlon12,5 km massastart (vrouwen)Lisa Theresa HauserAUT
21 februari 2021biatlon15 km massastart (mannen)Sturla Holm LægreidNOR
20 februari 2021alpineskiënslalom (vrouwen)Katharina LiensbergerAUT
20 februari 2021biatlon4×7,5 km estafette (mannen)NoorwegenNOR
20 februari 2021biatlon4×6 km estafette (vrouwen)NoorwegenNOR
19 februari 2021alpineskiënreuzenslalom (mannen)Mathieu FaivreFRA
18 februari 2021alpineskiënreuzenslalom (vrouwen)Lara Gut-BehramiSUI
17 februari 2021alpineskiënlandenteamNoorwegenNOR
17 februari 2021biatlon20 km individueel (mannen)Sturla Holm LægreidNOR
16 februari 2021biatlon15 km individueel (vrouwen)Markéta DavidováCZE
15 februari 2021alpineskiëncombinatie (vrouwen)Mikaela ShiffrinUSA
15 februari 2021alpineskiëncombinatie (mannen)Marco SchwarzAUT
14 februari 2021alpineskiënafdaling (mannen)Vincent KriechmayrAUT
14 februari 2021biatlon10 km achtervolging (vrouwen)Tiril EckhoffNOR
14 februari 2021biatlon12,5 km achtervolging (mannen)Émilien JacquelinFRA
14 februari 2021bobsleeënviermansbob (mannen)DuitslandGER
14 februari 2021bobsleeënmonobob (vrouwen)Kaillie HumphriesUSA
14 februari 2021schaatsen1500 meter (mannen)Thomas KrolNED
14 februari 2021schaatsen1500 meter (vrouwen)Ragne WiklundNOR
14 februari 2021schaatsen5000 meter (vrouwen)Irene SchoutenNED
14 februari 2021schaatsen10.000 meter (mannen)Nils van der PoelSWE
13 februari 2021alpineskiënafdaling (vrouwen)Corinne SuterSUI
13 februari 2021biatlon7,5 km sprint (vrouwen)Tiril EckhoffNOR
13 februari 2021freestyle skiënskicross (mannen)Alex FivaSUI
13 februari 2021freestyle skiënskicross (vrouwen)Sandra NäslundSWE
13 februari 2021schaatsen1000 meter (vrouwen)Brittany BoweUSA
13 februari 2021schaatsen1000 meter (mannen)Kai VerbijNED
13 februari 2021schaatsenmass start (mannen)Joey MantiaUSA
13 februari 2021schaatsenmass start (vrouwen)Marijke GroenewoudNED
12 februari 2021biatlon10 km sprint (mannen)Martin PonsiluomaSWE
12 februari 2021schaatsen500 meter (mannen)Laurent DubreuilCAN
12 februari 2021schaatsen500 meter (vrouwen)Angelina GolikovaOAR
12 februari 2021schaatsenploegenachtervolging (vrouwen)NederlandNED
12 februari 2021schaatsenploegenachtervolging (mannen)NederlandNED
12 februari 2021skeleton (mannen)Christopher GrotheerGER
12 februari 2021skeleton (vrouwen)Tina HermannGER
12 februari 2021snowboardengemengd team snowboardcross (gemengd)AustraliëAUS
11 februari 2021alpineskiënsuper G (vrouwen)Lara Gut-BehramiSUI
11 februari 2021alpineskiënsuper G (mannen)Vincent KriechmayrAUT
11 februari 2021schaatsen3000 meter (vrouwen)Antoinette de JongNED
11 februari 2021schaatsen5000 meter (mannen)Nils van der PoelSWE
11 februari 2021snowboardensnowboardcross (mannen)Lucas EguibarESP
11 februari 2021snowboardensnowboardcross (vrouwen)Charlotte BankesGBR
10 februari 2021biatlonestafette (gemengd)NoorwegenNOR
7 februari 2021bobsleeëntweemansbob (mannen)DuitslandGER
6 februari 2021bobsleeëntweemansbob (vrouwen)Verenigde StatenUSA
31 januari 2021rodelenvrouwenJulia TaubitzGER
31 januari 2021rodelenestafetteOostenrijkAUT
30 januari 2021rodelenmannenRoman RepilovOAR
30 januari 2021rodelendubbelsDuitslandGER

Tijdens de verschillende wereldkampioenschappen in 2021 van de internationale wintersportbonden komen alle 109 Olympische onderdelen voorbij. Winterspelen2022.nl houdt een fictief medaillespiegel over 2021 bij van deze Olympische onderdelen.

Hieronder de fictieve medaillespiegel van de Winterspelen 2022 na 54 van de 109 onderdelen.

Medaillespiegel

Laatst bijgewerkt op 25 februari 2021.

#landgoudzilverbronstotaal
1NoorwegenNOR115521
2NederlandNED76518
3DuitslandGER613726
4OostenrijkAUT65314
5ZwedenSWE54211
6Verenigde StatenUSA5229
7ZwitserlandSUI42410
8Olympische atleten uit RuslandOAR24915
9FrankrijkFRA24612
10CanadaCAN1326
11TsjechiëCZE1113
12SloveniëSLO1012
13AustraliëAUS1001
SpanjeESP1001
Groot-BrittanniëGBR1001
16ItaliëITA0303
17SlowakijeSVK0202
18LetlandLAT0022
19BelgiëBEL0011
Wit-RuslandBLR0011
JapanJPN0011
OekraïneUKR0011

Wereldkampioenen 2021

25 februari 2021

langlaufen
  • sprint (mannen): Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
  • sprint (vrouwen): Jonna Sundling (SWE)
schansspringen
  • normale schans (vrouwen): Ema Klinec (SLO)

21 februari 2021

alpineskiën
  • slalom (mannen): Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
biatlon
  • 12,5 km massastart (vrouwen): Lisa Theresa Hauser (AUT)
  • 15 km massastart (mannen): Sturla Holm Lægreid (NOR)

20 februari 2021

alpineskiën
  • slalom (vrouwen): Katharina Liensberger (AUT)
biatlon
  • 4×7,5 km estafette (mannen): Noorwegen (NOR)
  • 4×6 km estafette (vrouwen): Noorwegen (NOR)

19 februari 2021

alpineskiën
  • reuzenslalom (mannen): Mathieu Faivre (FRA)

18 februari 2021

alpineskiën
  • reuzenslalom (vrouwen): Lara Gut-Behrami (SUI)

17 februari 2021

alpineskiën
  • landenteam: Noorwegen (NOR)
biatlon
  • 20 km individueel (mannen): Sturla Holm Lægreid (NOR)

16 februari 2021

biatlon
  • 15 km individueel (vrouwen): Markéta Davidová (CZE)

15 februari 2021

alpineskiën
  • combinatie (vrouwen): Mikaela Shiffrin (USA)
  • combinatie (mannen): Marco Schwarz (AUT)

14 februari 2021

alpineskiën
  • afdaling (mannen): Vincent Kriechmayr (AUT)
biatlon
  • 10 km achtervolging (vrouwen): Tiril Eckhoff (NOR)
  • 12,5 km achtervolging (mannen): Émilien Jacquelin (FRA)
bobsleeën
  • viermansbob (mannen): Duitsland (GER)
  • monobob (vrouwen): Kaillie Humphries (USA)
schaatsen
  • 1500 meter (mannen): Thomas Krol (NED)
  • 1500 meter (vrouwen): Ragne Wiklund (NOR)
  • 5000 meter (vrouwen): Irene Schouten (NED)
  • 10.000 meter (mannen): Nils van der Poel (SWE)

13 februari 2021

alpineskiën
  • afdaling (vrouwen): Corinne Suter (SUI)
biatlon
  • 7,5 km sprint (vrouwen): Tiril Eckhoff (NOR)
freestyle skiën
  • skicross (mannen): Alex Fiva (SUI)
  • skicross (vrouwen): Sandra Näslund (SWE)
schaatsen
  • 1000 meter (vrouwen): Brittany Bowe (USA)
  • 1000 meter (mannen): Kai Verbij (NED)
  • mass start (mannen): Joey Mantia (USA)
  • mass start (vrouwen): Marijke Groenewoud (NED)

12 februari 2021

biatlon
  • 10 km sprint (mannen): Martin Ponsiluoma (SWE)
schaatsen
  • 500 meter (mannen): Laurent Dubreuil (CAN)
  • 500 meter (vrouwen): Angelina Golikova (OAR)
  • ploegenachtervolging (vrouwen): Nederland (NED)
  • ploegenachtervolging (mannen): Nederland (NED)
skeleton
  • (mannen): Christopher Grotheer (GER)
  • (vrouwen): Tina Hermann (GER)
snowboarden
  • gemengd team snowboardcross (gemengd): Australië (AUS)

11 februari 2021

alpineskiën
  • super G (vrouwen): Lara Gut-Behrami (SUI)
  • super G (mannen): Vincent Kriechmayr (AUT)
schaatsen
  • 3000 meter (vrouwen): Antoinette de Jong (NED)
  • 5000 meter (mannen): Nils van der Poel (SWE)
snowboarden
  • snowboardcross (mannen): Lucas Eguibar (ESP)
  • snowboardcross (vrouwen): Charlotte Bankes (GBR)

10 februari 2021

biatlon
  • estafette (gemengd): Noorwegen (NOR)

7 februari 2021

bobsleeën
  • tweemansbob (mannen): Duitsland (GER)

6 februari 2021

bobsleeën
  • tweemansbob (vrouwen): Verenigde Staten (USA)

31 januari 2021

rodelen
  • vrouwen: Julia Taubitz (GER)
  • estafette: Oostenrijk (AUT)

30 januari 2021

rodelen
  • mannen: Roman Repilov (OAR)
  • dubbels: Duitsland (GER)

Winterspelen2022.nl

Voor info over de Olympische Winterspelen van 2018 zie Winterspelen2018.nl